Botox

Zabieg wykonywany przez lekarza

Kiedy marszczymy brwi, uśmiechamy się następuje skurcz mięśni twarzy i powstają fałdy skórne, tworzące dynamiczne zmarszczki i linie, takie jak “kurze łapki”, linie czołowe lub “linie zmartwienia”. Z czasem, te dynamiczne zmarszczki i linie pogłębiają się i pozostają na stałe.

Proste leczenie preparatami z toksyną botulinową typu A może skutecznie wygładzić linie mimiki twarzy i przywrócić jej młodość i świeżość i złagodzić rysy.
Jeśli zmarszczki mimiczne dodają Tobie lat, znamy skuteczny i sprawdzony sposób, żeby je usunąć bez chirurgii, blizn i długiego okresu rekonwalescencji.

Jak działa toksyna botulinowa ?

Toksyna botulinowa typu A blokuje przechodzenie bodźców z nerwów do drobnych mięśni, związanych z liniami wyrazu twarzy. Zapobiega to nadmiernemu skurczowi mięśni, a jednocześnie marszczeniu i fałdowaniu się skóry. Toksyna botulinowa typu A działa jedynie w obrębie mięśni, do których zostaje podana, podczas gdy pozostałe mięśnie funkcjonują jak dotychczas. W efekcie, nie zmienia się mimika całej twarzy a tylko małych wyselekcjonowanych jej fragmentów. Efekty prawidłowo wykonanego zabiegu i dobrania odpowiedniej ilości preparatu, wyglądają naturalnie i nie powodują obrazu maski.

Na czym polega leczenie?

Toksyna botulinowa typu A jest podawana przy użyciu jednorazowej strzykawki, zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Bardzo małą ilość preparatu rozpuszcza się w roztworze soli i bardzo precyzyjnie wstrzykuje w kilka miejsc na twarzy. Ból, związany ze wstrzyknięciem, jest minimalny. Wielu pacjentów porównuje go do ukłucia przez komara. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego, a więc bezpośrednio po nim można podjąć zwykłą aktywność. Zabieg trwa około 15 minut, w zależności od liczby leczonych miejsc. Toksyna botulinowa typu A zaczyna działać po 2-3 dniach od wstrzyknięcia, a pełny efekt leczenia może być widoczny dopiero po 14 dniach.

BOTOX jest głównie stosowany w usuwaniu:

  • zmarszczek między brwiami
  • poziomych linii czołowych
  • kurzych łapek lub linii śmiechu między oczami
  • wygładzaniu linii szyi
  • w unoszeniu linii brwi, co nadaje im młodszy wygląd i łagodzi spojrzenie.

Stosowanie toksyny botulonowej wykluczone jest w przypadku:

  • ciąży,
  • laktacji,
  • ciężkich alergii,
  • niektórych terapii farmakologicznych.
PIOTRKÓW JESTEŚ PIĘKNY!

Witamy w drugiej lokalizacji Projekt WO!MAN. Odwiedź nas pod adresem poniżej. Zapraszamy!

POW 12 a/c,
97-300 Piotrków Tryb.
(na przeciwko dworca PKP)

Zarezerwuj termin wizyty w Booksy!