Mezoterapia słynie z różnorodnego zastosowania. Zabieg ten stosowany jest m.in. w celu odżywienia i poprawy naturalnego nawilżenia skóry.
Sposób terapii jest tak skonstruowany, aby oddziaływać na najgłębsze warstwy, czyli na skórę właściwą.
Efekty, które można otrzymać są ściśle uzależnione od preparatu, który zostanie zastosowany.
Spectrum stosowania tej zaawansowanej terapii jest bardzo szerokie. Odpowiednio dobrany preparat podziała na suchą, ziemistą skórę, ze śladami po przebytym trądziku lub przebarwieniami posłonecznymi.
Zabieg mezoterapii z zastosowaniem odpowiedniego koktajlu składników można stosować na twarz, szyję, dekolt, grzbiety dłoni, oraz ciało w celu poprawy napięcia skóry lub niwelowania cellulitu.
Mezoterapia ma swoje zastosowanie w terapii wypadania włosów celem poprawy ich kondycji i stymulacji wzrostu.
Wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej
Mezoterapia igłowa jest jednym z najbardziej znanych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na iniekcji kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne do skóry właściwej obszarów poddanych zabiegowi. Pokonanie bariery naskórkowej poprzez iniekcję pozwala na uzyskanie szybkich efektów rewitalizacyjnych.
W medycynie estetycznej do mezoterapii wykorzystuje się najczęściej gotowe preparaty, produkowane pod kątem likwidacji konkretnego problemu.
Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?
W zależności od celu, w którym pacjent zgłasza się do gabinetu, dobierana jest odpowiednia substancja czynna. Zabieg przeprowadza lekarz medycyny estetycznej.
W zależności od potrzeb pacjenta zasadnicza część zabiegu może być poprzedzona nałożeniem kremu znieczulającego.
Istotą zabiegu mezoterapii jest wprowadzenie w głębsze warstwy skóry, odpowiednio dobrane preparaty, czyli koktajle na bazie kwasu hialuronowego wraz z witaminami i aminokwasami, mające zadziałać nawilżająco, regenerująco i odżywczo. Lekarz wykonuje serię nakłuć igłą, podczas których wstrzykuje odpowiednio dobrany preparat.
Jakie jest okres rekonwalescencji po zabiegu mezoterapii?
Po zabiegu szczególnie mezoterapii igłowej, może wystąpić kilkudniowy obrzęk. Czasami pojawiają się siniaki, których czas gojenia wynosi około 7 dni.
Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?
O właściwych efektach i ich utrzymaniu się decyduje systematyczna powtarzalność zabiegu mezoterapii. Najlepsze rezultaty otrzymamy po serii 3-6 zabiegów wykonywanych w odstępach ok. 1-4 tygodni zależnie od preparatu. Warto również zdecydować się na zabiegi przypominające w ciągu roku.
Prezentowany opis procedury ma ogólny charakter, a podstawą wykonania zabiegu w celu zapewnienia klientowi maksymalnego bezpieczeństwa, jest zawsze indywidualna konsultacja z kosmetologiem.