Limfodrenaż

Czy limfodrenaż może pomóc w odchudzaniu?

Drenaż limfatyczny to specjalistyczny masaż uciskowy ciała mający za zadanie pobudzić krążenie krwi oraz limfy. Tego typu rozwiązanie idealnie sprawdzi się, gdy chcesz poprawić kondycję skóry, ujędrnić ją, pozbyć się bolesnych obrzęków czy cellulitu. Przyspiesza proces odchudzania, dzięki czemu szybciej można osiągnąć swój cel. To świetna alternatywa dla osób, które borykają się z ciężkimi i zmęczonymi nogami.

Jaka jest historia tego zabiegu?

Historia drenażu limfatycznego sięga lat 30. XX wieku, kiedy po raz pierwszy metoda ta została wykorzystana przez duńskiego fizjoterapeutę Emila Voddera, w celu pobudzenia wydolności limfy, zwanej wówczas chłonką. Za pomocą różnorodnych ruchów okrężnych oraz pompujących masażyście udało się doprowadzić do poprawienia pracy komórek w ciele i przesuwania samego płynu limfatycznego. Wkrótce zauważono również, że regularnie odbywany masaż pomaga w usunięciu szkodliwych toksyn i substancji z organizmu, jednocześnie ujędrniając skórę i poprawiając jej wygląd. Drenaż zaczęto powszechnie stosować w celu zapobiegania niebezpiecznym zastojom oraz zakrzepom.  

Jak wygląda limfodrenaż w naszym klubie?

Limfodrenaż w naszym klubie to kombinezon uciskowy, mający komory do których wtłaczane jest powietrzne przez co nasze ciało jest poddawane cyklicznemu uciskowy i następnie rozprężeniu zgodnie z przepływem krążenia limfy czyli w kierunku głównych węzłów chłonnych. Jednorazowa sesja trwa min. 30 min a max. 60 min. Klientka leży w wygodnej pozycji na łóżku zabiegowym delektując się przyjemną lekturą lub zapachem świec i owocową herbatką. Po takiej sesji czuje zdecydowaną ulgę, redukcję obrzęków nóg, relax i odprężenie. Natomiast po całej serii zabiegów i systematycznej terapii zlikwiduje cellulit, usunie zalegającą wodę w opuchniętych kończynach, przeciwdziała powstawaniu żylaków, ujędrni skórę i zmniejszy objętość masowanych partii ciała o 3-5 cm.

Limfodrenaż to masaż uciskowy , który wyraźnie pobudza wytwarzanie nowych płynów limfatycznych i rozbudowę naczyń limfatycznych. Jest jedną z najskuteczniejszych metod do walki z cellulitem wodnym, przeciwdziała powstawaniu żylaków. Limfodrenaż został zaprojektowany w oparciu o zasadę ręcznego drenażu limfatycznego usuwając toksyny i skupiska tłuszczu. Zalecamy łączenie limfodrenażu z zabiegiem body wrapping dla uzyskania lepszych efektów. Każda klientka podczas wizyty w klubie powinna mieć w karnecie przynajmniej jedną stację drenującą jaką jest limfodrenaż aby przyspieszyć efekty odchudzania.

Czy może być coś bardziej wspaniałego – połączenie przyjemnego relaksu z efektami jakie on przynosi? Powinnaś przekonać się o tym sama!

Efekty limfodrenażu można podsumować w następujący sposób:

  • zapobieganie powstawaniu żylaków
  • redukcja syndromu „ciężkich nóg”
  • wymodelowanie całej sylwetki
  • redukcja tkanki tłuszczowej z najbardziej problematycznych partii
  • poprawa kondycji
  • zmniejszenie lub całkowite pozbycie się cellulitu wodnego
  • poprawa samopoczucia
  • jędrne i bardziej podniesione pośladki
  • likwidacja stresu i napięcia
  • zwiększenie wydolności organizmu

Przeciwwskazaniem do wykonania tego typu masażu są wszelkiego rodzaju zaburzenia działania układu krążenia: zakrzepica, choroby serca, posiadanie rozrusznika serca. Zapalenie naczyń i węzłów chłonnych to kolejny czynnik dyskwalifikujący klientkę.

Inne przeciwwskazania to niewydolności jakichkolwiek narządów organizmu, zdiagnozowana padaczka, ale również ze względów bezpieczeństwa nie powinny poddawać się niemu kobiety w ciąży oraz podczas miesiączkowania.

PIOTRKÓW JESTEŚ PIĘKNY!

Witamy w drugiej lokalizacji Projekt WO!MAN. Odwiedź nas pod adresem poniżej. Zapraszamy!

POW 12 a/c,
97-300 Piotrków Tryb.
(na przeciwko dworca PKP)

Zarezerwuj termin wizyty w Booksy!