W dużym uproszczeniu wolumetria to modelowanie twarzy, w którym zamiast skalpela stosuje się kwas hialuronowy. Ten odpowiednio podany preparat przywraca właściwy owal twarzy, poprawia gęstość i jędrność skóry. Na topie jest podkreślenie kości policzkowych i konturowanie żuchwy. Na podstawie najczęściej zadawanych przez pacjentów Say WOW! Clinic pytań przygotowaliśmy kompendium wiedzy o wolumetrii.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg wolumetrii twarzy?
Dla każdego, kto chce zachować młody i promienny wygląd twarzy! Wraz z upływem lat zmniejsza się gęstość i spoistość skóry, co wpływa negatywnie na jej wygląd. Policzki stają się zapadnięte lub opadają, pojawiają się zmarszczki i bruzdy, zmieniają się rysy twarzy, a jej owal pozostawia wiele do życzenia. Twarz wygląda na smutną i zmęczoną. Kiedy kremy zawodzą Panie szukają alternatywy. I oto ona – wolumetria! Strąciła z piedestału inwazyjną chirurgię plastyczną, radząc sobie doskonale z takimi problemami jak:
- zapadnięte kości policzkowe
- opadające policzki
- zapadnięta skóra pod oczami
- zwiotczała skóry twarzy,
- niesatysfakcjonujące rysy twarzy
- zmarszczki i bruzdy
- ubytki w objętości twarzy
Czy wolumetria twarzy jest bolesna?
To indywidualne i zależne od progu bólu. Część pacjentów odczuwa ból już na widok strzykawki, a są i tacy, na których ukłucia nie robią większego wrażenia. Standardowo przed zabiegiem na twarz nakładany jest krem z lidokainą, która znieczula okolice zabiegowe. Wówczas wolumetria jest bezbolesna. Co więcej, po liftingu wolumetrycznym nie zdarzają się powikłania, pod warunkiem, że wykonywany jest w specjalistycznym gabinecie medycyny estetycznej przez wykwalifikowanego lekarza.
Jak przebiega zabieg wolumetrii?
Pierwszy etap to rozmowa z lekarzem i dokładne ustalenie celów zabiegowych. Specjalista wyjaśnia, które partie twarzy zostaną poddane zabiegowi i do jakiego rezultatu zmierza zabieg. Po tym, jak znieczulenie zacznie działać, zaczyna się ten najważniejszy etap! Lekarz wprowadza do twarzy wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego. Iniekcja odbywa się za pomocą igły lub kaniuli (tępo zakończonej igły). Wolumetria wykorzystuje specjalną odmianę usieciowanego kwasu hialuronowego. Jest ona gęstsza od typowych wypełniaczy i bardzo plastyczna. Lekarz wstrzykuje ją w głębokie warstwy skóry.
Jak pisaliśmy wcześniej, zabieg jest raczej bezbolesny. Odczuwalne może być jedynie lekkie rozpieranie w tkankach podskórnych. Zabieg trwa ok. 20-30 minut. W miejscu podania wypełniacza może pojawić się lekkie zaczerwienienie, niewielki obrzęk czy delikatny ból. Jest to zależne od indywidualnych predyspozycji skóry i wrażliwości na mikrouszkodzenia. Ale bez obaw! Wszystkie te objawy znikają samoistnie w ciągu 2-3 dni.
Efekt wolumetrii – kiedy się go spodziewać i jak długo się utrzymuje?
„Chcę wyglądać lepiej od zaraz” – wiemy! I dlatego wolumetria kwasem hialuronowym to idealne rozwiązanie. Różnice w wyglądzie są niemalże natychmiastowe. Zmiany można zauważyć już bezpośrednio po podaniu preparatu. Całkowity efekt zabiegu jest natomiast widoczny po upływie około dwóch, trzech tygodni i może utrzymać się nawet do półtora roku, w zależności od indywidualnych uwarunkowań pacjenta. Dodatkowym atutem wolumetrii jest fakt, iż przy ponownym przeprowadzaniu zabiegu potrzebna jest znacznie mniejsza ilość preparatu.
Czy wolumetria wiąże się z rekonwalescencją?
Choć efekt zabiegu jest zdumiewający, bo na twarzy wydarzyło się coś niesamowitego, to bezpośrednio po zabiegu możliwy jest powrót do codziennych aktywności. Jedyną barierą, raczej wizualną, mogą być wspomniane drobne siniaki w miejscu ukłucia.