Stacja treningowa Rollmasaż

Marzysz o tym, aby pozbyć się cellulitu, ujędrnić i uelastycznić skórę? A może chcesz pozbyć się kilku centymetrów w obwodzie? Z pomocą przychodzi rollmasaż, który w prosty, a zarazem skuteczny sposób pozwoli ci osiągnąć zamierzony cel. 

Czym są rollmasażery?

Rollmasażery, określane potocznie „rolkami” to rodzaj masażu, polegający na masowaniu ciała przy pomocy drewnianych rolek, które zamocowane zostały na specjalnym obrotowym bębnie. Urządzenie to wyposażone jest w lampę kolagenową, która pozwala na osiągnięcie jeszcze lepszych rezultatów i odmłodzenie skóry oraz w podczerwień, która podnosi temperaturę ciała. Dlatego jeśli zastanawiasz się jak przyspieszyć metabolizm i zredukować “skórkę pomarańczową” w problematycznych obszarach ciała to rollmasażer jest właśnie dla ciebie!

O czym musisz wiedzieć przy wykonywaniu masażu?

Przede wszystkim należy zadbać o to, aby kierunek przeprowadzania masażu był zgodny z przepływem limfy. Niezwykle istotne jest również, aby zachować odpowiednią kolejność ćwiczeń podczas masażu. Rollmasaż należy rozpocząć od stóp, kierując się w górę, przez łydki, uda, biodra, pośladki, plecy, brzuch aż do ramion i dłoni. W zależności od wybranego programu czas trwania masażu rolkowego może się nieco różnić. Zazwyczaj, przeprowadzając kompleksowy rollmasaż całego ciała musisz zarezerwować sobie 30 minut.

Często jednak, jeśli nie wykonywałaś od dawna żadnych ćwiczeń, a zależy Ci na szybszych efektach warto ten czas podwoić i wybrać program 60 – minutowy. Należy pamiętać, że przychodząc na masaż pierwszy raz, po długim okresie zaniedbywania ciała może ono się zbuntować. Jest to widoczne najczęściej w momencie masażu brzucha kiedy to możesz poczuć się słabo. Nie zmagaj się z tą sytuacją. Należy wtedy pominąć tą partię ciała i wrócić do niej po kilku sesjach.

Dla osiągnięcia zadowalających efektów warto korzystać z masażu 2-3 razy w tygodniu. Warto pomyśleć także o stworzeniu własnej playlisty z ulubionymi piosenkami, włączeniu Netflixa czy zabraniu ciekawej książki. Z pewnością umili ci to czas masażu. A jeśli będziesz chciała się wygadać to jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Wybierając się na rollmasaż należy zadbać o odpowiedni strój. Przede wszystkim musi być on wygodny i najlepiej, aby przylegał do ciała. Zbyt luźny strój w wyniku pracy masujących rolek może się podnosić i utrudniać cały przebieg masażu.

Jeśli będziesz u nas pierwszy raz i zastanawiasz się jak zacząć ćwiczyć i prawidłowo wykonać krok po kroku wszystkie elementy masażu to nie martw się! Do dyspozycji masz doświadczonych instruktorów, którzy dokładnie wytłumaczą ci wszystko i pokażą, jak prawidłowo wykonać rollmasaż.

Rollmasaż – jakich efektów mogę się spodziewać?

Rollmasaż działa mechanicznie i miejscowo. Dzięki możliwości regulowania czasu oraz obrotów umożliwia indywidualne dopasowanie do potrzeb ćwiczącego. Działanie tego masażu pobudza krążenie krwi, poprawia ukrwienie tkanki podskórnej oraz mięśni, zmniejsza obrzęki kończyn oraz zapobiega zastojom limfy.

Rollmasaż ma zbawienny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu limfatycznego. Pozwala wzmocnić mięśnie, usunąć cellulit, pęcherzyki tłuszczowe, a także szkodliwe substancje i produkty przemiany materii, które gromadzą się w organizmie. Ponadto rollmasaż pozwala na ujędrnienie skóry oraz poprawę jej napięcia, wzmocnienie całego układu odpornościowego, poprawę krążenia, zwiększenie wytrzymałości włókien mięśniowych oraz ruchomości stawów, a także regenerację całego organizmu.

A na koniec dodam, że cena jego wykonania to jedynie 12,30 zł za 30-minutową sesję, co z pewnością pozwoli Ci zakupić od razu całą serię.

  • Skóra poddawana masażowi przy pomocy drewnianych rolek masujących staje się jędrna i elastyczna. Dodatkowo możesz pomyśleć o wykonaniu peelingu ciała, który możesz u nas zamówić w dwóch wersjach – na sucho poprzez szczotkowanie lub tradycyjnie korzystając z prysznica po jego wykonaniu,
  • Następuje polepszenie metabolizmu tkanki tłuszczowej oraz przemiany materii w mięśniach, partiach skórnych i podskórnych.
  • Usprawnieniu ulega przepływ chłonki, co z kolei przyczynia się do eliminacji czynników wpływających na powstanie cellulitu.
  • Rollmasaż pozwala także na wyeliminowanie niewydolności krążenia obwodowego, zwłaszcza jeśli chodzi o kończyny dolne i efekt tzw. zimnych stóp
  • Masaż przy pomocy rolek poprawia także ogólne samopoczucie i nastrój psychiczny, dzięki wyzwalaniu tak ważnych dla organizmu endorfin, czyli hormonów szczęścia, a także adrenaliny i histaminy. Powoduje odprężenie i relaks.
  • Rollmasaż niezwykle korzystnie wpływa na pracę narządów wewnętrznych (serca czy nerek).
  • Oddziałuje również na układ nerwowy, który z kolei wpływa na prawidłowe funkcjonowanie pozostałych części organizmu.

Jak przy każdym rodzaju aktywności, także przy korzystaniu z rollmasażera pojawiają się przeciwwskazania. Dlatego jeśli nie jesteś pewna, czy z towarzyszącymi ci dolegliwościami lub chorobami możesz wykonywać tego rodzaju masaż koniecznie skonsultuj tę kwestię z nami.

Wśród głównych przeciwwskazań do stosowania rollmasażu wymienia się ciążę, cukrzycę, miażdżycę, epilepsję, zapalenie żył, ale również żylaki, choroby nowotworowe, nadciśnienie, choroby serca, zapalenie węzłów chłonnych, choroby jelit, wrzody żołądka, kamienie w nerkach oraz wątrobie, niską krzepliwość krwi, stany zapalne skóry, stany pooperacyjne, a także menstruację.

PIOTRKÓW JESTEŚ PIĘKNY!

Witamy w drugiej lokalizacji Projekt WO!MAN. Odwiedź nas pod adresem poniżej. Zapraszamy!

POW 12 a/c,
97-300 Piotrków Tryb.
(na przeciwko dworca PKP)

Zarezerwuj termin wizyty w Booksy!