Stacja treningowa Bieżnia VACU

Wiele kobiet, chcących poprawić swoją sylwetkę, wybiera się na siłownię, wierząc, że na niej osiągnie najlepsze efekty lub nie robi NIC, bo wstydzi się swojej nadwagi. U nas nie musisz się krępować tym, że nadszedł czas popracować nad własnym ciałem. Każda z nas choć raz w życiu miała „gorszy” czas. Dlatego bez znaczenia czy ważysz 100 czy 50 kg oraz czy masz 18 czy 60 lat – bieżnia vacu stanie się Twoją przyjaciółką, bo jest ona metodą pozwalającą przyspieszyć i zintensyfikować pożądane rezultaty. Z nią zgubisz niechciane kilogramy albo zadbasz o lepszą kondycję.

CZYM JEST BIEŻNIA VACU?

Bieżnia Vacu to trening oparty o technologię podciśnienia. Jego działanie polega na ściąganiu większej ilości krwi w dolne partie ciała. Powoduje to czterokrotnie szybsze spalanie tkanki tłuszczowej w porównaniu z tradycyjnym treningiem aerobowym.

Trening w kapsule Vacu ma na celu intensywne pobudzenie krążenia krwi w skórze i tkance podskórnej, gdzie znajdują się pokłady tkanki tłuszczowej. Na skutek poprawy krążenia krwi, podczas treningu na bieżni podciśnieniowej Vacu, dochodzi do szybszego wyzwalania się wolnych kwasów tłuszczowych i redukcji masy ciała.

W JAKI SPOSÓB PODCIŚNIENIE POWODUJE SPALANIE TKANKI TŁUSZCZOWEJ?

Tłuszcze są nośnikiem energii potrzebnej do pracy mięśni, a wolne kwasy tłuszczowe pochodzące z tkanki tłuszczowej są dostarczane do mięśni z krwią.

Podczas treningu na bieżni pod ciśnieniem Vacu ma miejsce dodatkowy proces fizjologiczny w odróżnieniu od tradycyjnego treningu. Tutaj bowiem, spalanie tłuszczu odbywa się w tych tkankach podskórnych, które są w danym momencie najlepiej ukrwione i dotlenione.

Zintensyfikowane ukrwienie i dotlenienie podczas marszu na bieżni Vacu zyskujemy przede wszystkim dzięki działaniu podciśnienia. Podczas spaceru wykonywanego przez osobę odbywającą sesję treningową krew dociera do mięśni, gdzie odbywa się spalanie „paliwa”, czyli kwasów tłuszczowych. Tkanka tłuszczowa, która jest najlepiej ukrwiona w danym momencie, wykorzystywana zostaje przez mięśnie do pozyskania energii.

Jakie rezultaty daje trening na bieżni vacu?

To bieżnia z podciśnieniem wspomagająca walkę z cellulitem. Jest to skuteczna i nowoczesna metoda polegająca na poprawie krążenia krwi. Poprzez marsz w kapsule Vacu, gdzie tempo dostosowane jest do Klientki, można osiągnąć spektakularne rezultaty. W trakcie 30-minutowej sesji na bieżni Vacu spalanych jest od 300 do 600 kcal.

Fenomenem spalania tkanki tłuszczowej w podciśnieniu jest spalanie selektywne. Oznacza to, że dzięki treningowi na bieżni pod ciśnieniem dochodzi do przyspieszonej redukcji tkanki tłuszczowej w miejscach objętych oddziaływaniem podciśnienia, czyli na odcinku od talii do stóp. Selektywnie zatem nie poddajemy zabiegowi biustu z oczywistych powodów.

Redukcji tkanki tłuszczowej poddawane są miejsca, gdzie spalanie jest utrudnione podczas konwencjonalnych treningów – talia, uda, brzuch, pośladki. Stosowanie podciśnienia w połączeniu z aktywnością fizyczną poprawia krążenie krwi, dzięki czemu dochodzi do spalania kwasów tłuszczowych, czyli chudnięcia.

JAK WYGLĄDA TRENING NA BIEŻNI VACU?

Podczas zabiegu na bieżni Vacu szczelnie zamknięta w kapsule zostaje dolna, czyli najbardziej problematyczna część ciała. W zależności od stopnia grubości tkanki tłuszczowej i poziomu rozwoju cellulitu zaleca się od 10 do 30 treningów, które powinny odbywać się co 2 lub 3 dni.

Przed oraz po treningu wskazane jest również wypicie ok. 0,5 l wody, by dostarczyć organizmowi niezbędnych bodźców, które efektywniej spalają tkankę tłuszczową.

Należy pamiętać, aby ostatni posiłek spożyty był nie później niż 60 min przed treningiem (a najlepiej 120 minut). Dla podtrzymania efektów osiągniętych w trakcie pełnej serii ćwiczeń zaleca się korzystanie z urządzenia 1-2 razy w tygodniu.

Czas trwania zabiegu na urządzeniach Vacu trwa 30 minut z podziałem na 3 etapy:
I – pierwsze 2-3 minuty – dostosowanie się organizmu do nowych warunków otoczenia;
II – od 24 do 26 minut – ćwiczenia w tempie aktywnego spaceru;
III – ostatnie 2-3 minuty – ponowne przejście do normalnych warunków poprzez zmniejszenie ciśnienia i pozycję wyjściową.

Należy ubrać wygodny strój a przede wszystkim wygodne sportowe obuwie. My pomożemy Ci założyć sukienkę ze specjalnego materiału, która jest potrzebna do uszczelnienia kapsuły i wytworzenia podciśnienia.

Aby umilić Państwu korzystanie z urządzeń w naszych modelach bieżni Vacu jest system Multivision umożliwiliwiający dostęp do Facebooka i Youtube. Obok social media jest też interaktywny tryb symulacji joggingu, który wyświetla film widziany z oczu biegacza. Ćwicząc w kapsule możemy w ten sposób zwiedzić dziewięć odległych lokacji. Ale jeśli masz ochotę zabierz ze sobą telefon aby obejrzeć ulubiony serial na Netflixie – dzięki temu szybko i miło upłynie Ci czas, który zazwyczaj każdej z nas wydaje się dłuższy jeśłi tylko zerkamy na licznik czasu. Pamiętaj też, że jeśli będziesz mieć ochotę na pogaduchy to jesteśmy tu dla Ciebie 🙂

A teraz czy warto? Opinie o bieżni vacu

Klientki Klubu Pretty Woman potwierdzają, że bieżnia Vacu działa niezwykle precyzyjnie. Bieżnia pod ciśnieniem wykorzystuje selektywne spalanie, czyli odchudzanie dolnych partii ciała bez utraty objętości biustu.

Tkanka tłuszczowa spalana jest 4 razy szybciej niż na rowerze. Dodatkową zaletą urządzenia jest usprawnienie pracy układu limfatycznego i tym samym usuwanie toksyn z organizmu.

Poniższe porównanie na zdjęciu umożliwi Wam ocenę rezultatów jej działania.

• redukcja cellulitu;
• wymodelowanie sylwetki;
• spadek masy ciała;
• zmniejszenie obwodów ciała;
• spalanie selektywne – odchudzanie bez utraty biustu;
• efekt widoczny już po 8 treningach;
• intensywne spalanie tkanki tłuszczowej;
• spalanie 4x szybsze niż na rowerze oraz 3x szybsze niż na klasycznej bieżni;
• poprawa ukrwienia oraz wygładzenie i uelastycznienie skóry;
• redukcja obrzęków.

Treningów na bieżni Vacu nie zaleca się w przypadku chorób, których objawy może potęgować ciśnienie. W szczególności będą to problemy układu sercowo-naczyniowego, takie jak nadciśnienie, choroby serca, pękające naczynia, choroby ginekologiczne (nieleczone).

Zabiegu na bieżni pod ciśnieniem należy unikać także w przypadku choroby serca i układu krążenia, niewydolności serca, choroby wieńcowej, niedawno przebytego zawału mięśnia sercowego oraz innych chorób serca.

Przeciwwskazaniem dla korzystania z bieżni Vacu jest również nadciśnienie tętnicze, skłonność do krwawień z przewodu pokarmowego i z dróg oddechowych, a także żylaki, zakrzepowe zapalenie żył, czy obrzęki.

Pozostałymi ograniczeniami treningu na bieżni Vacu są:

  • epilepsja;
  • ciąża;
  • miesiączka;
  • nowotwory;
  • tłuszczaki;
  • choroby stawów (po konsultacji z lekarzem);
  • cukrzyca;
  • infekcja – przeziębienie oraz duże osłabienie organizmu.
PIOTRKÓW JESTEŚ PIĘKNY!

Witamy w drugiej lokalizacji Projekt WO!MAN. Odwiedź nas pod adresem poniżej. Zapraszamy!

POW 12 a/c,
97-300 Piotrków Tryb.
(na przeciwko dworca PKP)

Zarezerwuj termin wizyty w Booksy!