Oczyszczanie manualne

Niestety nie wszyscy mamy idealną cerę. Na skórze zbierają się różne zanieczyszczenia, a te powodują powstawanie krostek. Często domowe sposoby nie dają rady i trzeba się wspomóc wizytą w gabinecie kosmetologicznym.

Manualne oczyszczanie skóry to jedna z najstarszych, a przy tym bardzo popularnych metod oczyszczania skóry. Jest to manualne (czyli ręcznym) oczyszczeniu skóry, gruczołów łojowych z wszelkich zanieczyszczeń.

Zabieg ten jest najczęściej stosowany na szyję, skórę twarzy, ale można go też przeprowadzić na dekolcie, ramionach oraz plecach.

Jak wygląda zabieg?

Oczywiście każdy zabieg poprzedzany jest przeprowadzeniem szczegółowego wywiadu z klientem. Kiedy kosmetolog uzyska wszystkie niezbędne informacje, można przygotować skórę do zabiegu.

W pierwszej kolejności skóra zostaje dokładnie oczyszczona, czyli wykonywany jest demakijaż. Następnym etapem jest złuszczenie skóry indywidualnie dobranym sposobem (peeling chemiczny, kawitacyjny lub enzymatyczny). Po takim przygotowaniu skóry następuje jej zmiękczenie za pomocą specjalnej maski. Dzięki takim działaniom pory są rozszerzone, a skóra rozpulchniona, przez co łatwiej ulega oczyszczeniu.

Następnie kosmetolog może przystąpić do ręcznego oczyszczania skóry, czyli usuwania wszelkich krostek, takich jak zaskórniki, wągry i prosaki. Czynność ta polega na uciskaniu skóry w miejscach występowania tych zmian. Uciski powinny być wykonywane dość delikatnie, tylko przy użyciu obuszków palców. Jeśli zostaną wykonane za pomocą paznokci to mogą spowodować uszkodzenia skóry.

Następnie nakłada się specjalną maseczkę o działaniu przeciwzapalnym, łagodzącym i ściągającym. Zakończenie zabiegu następuje po nałożeniu preparatu zabezpieczającego.

Dla kogo jest ten zabieg?

Zabieg ten może być stosowany na większości zanieczyszczonych cer. Odpowiednio dopasowana procedura nadaje się również do oczyszczania skór naczynkowych.

Wskazania

Wskazaniami do tego zabiegu są przede wszystkim: zaskórniki, krosty, prosaki, skóra trądzikowa i taka, która wydziela sebum w zbyt dużej ilości.

Zabieg i co dalej?

Prawidłowo wykonany zabieg może zostawić skórę lekko zaczerwienioną do godziny po opuszczeniu gabinetu. Skóra nie powinna nas boleć i nie powinno być żadnych ran.

Kosmetolog wykonujący zabieg poinformuje kiedy należy przyjść na kolejny. Częstotliwość spotkań może być uzależniona od rodzaju lub stanu naszej twarzy.

Najpopularniejsza terapia oczyszczania skóry

Nasza skóra jest narażona na zanieczyszczenia każdego dnia. Brud i kurz otaczają nas na każdym kroku, różne zarazki i drobnoustroje są wszędzie (np. klimatyzacja w naszym biurze czy samochodzie). Skóra kobiet jest dodatkowo obciążona codziennym makijażem, który również może mieć negatywny wpływ na cerę.

Podstawowe zabiegi oczyszczania twarzy i pielęgnacji powinniśmy wykonywać dwa razy dziennie w domu. Jeśli nie dajemy sobie jednak rady z niechcianymi zaskórnikami i wągrami, jeśli mamy dość błyszczącej się twarzy to warto skorzystać z usług specjalisty.

Najczęściej wybieranym zabiegiem jest peeling chemiczny (tzw. kwasy) wraz z oczyszczaniem manualnym.

Możesz je wykonać wybierając nasz gabinet 🙂

Podczas takiego profesjonalnego zabiegu pozbędziemy się martwego naskórka, wszelkich krostek i zanieczyszczeń, które zalegają na naszej skórze. Dodatkowo kosmetolog doradzi, jak pielęgnować skórę w domu, aby zminimalizować problem.

Manualne oczyszczanie twarzy – przeciwwskazania:
• zakażenia wirusowe: opryszczka, brodawki,
• zakażenia bakteryjne: liszajec zakaźny,
• zakażenia grzybicze,
• uszkodzenia ciągłości skóry,
• skłonności do pojawiania się bliznowców
• trądzik z aktywnym stanem zapalnym
• trądzik różowaty oraz choroby naczyniowe,
• kruche, popękane naczynia krwionośne,
• nowotwory,
• toczeń,
• przebyte zabiegi chirurgiczne w miejscu planowanego zabiegu

PIOTRKÓW JESTEŚ PIĘKNY!

Witamy w drugiej lokalizacji Projekt WO!MAN. Odwiedź nas pod adresem poniżej. Zapraszamy!

POW 12 a/c,
97-300 Piotrków Tryb.
(na przeciwko dworca PKP)

Zarezerwuj termin wizyty w Booksy!