Lipoliza kawitacyjna (ultradźwiękowa)

Idealne proporcje ciała i szczupła sylwetka to cel i marzenie każdej z nas. Aktywność fizyczna w połączeniu z odpowiednią dietą często przynosi satysfakcjonujące efekty. Zdarza się jednak, że pomimo wszelkich starań, tkanka tłuszczowa nie znika z pewnych partii ciała. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi lipoliza ultradźwiękowa, która doskonale sprawdza się w opornych miejscach.

Lipoliza ultradźwiękowa inaczej kawitacyjna mogła się rozwinąć dzięki osiągnięciom wielu badaczy, którzy już w latach 60. XX wieku zaczęli poszukiwać skutecznych metod usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Początkowo posługiwano się tylko skalpelem, jednak w latach 90. XX wieku zaczęto rozbijać tłuszcze za pomocą ultradźwięków. Dziś usuwanie tkanki tłuszczowej w taki sposób cieszy się wielką popularnością. 

Lipoliza ultradźwiękowa i liposukcja kawitacyjna to nazwy stosowane zamiennie.

Na czym polega liposukcja kawitacyjna?

Liposukcja kawitacyjna, zwana też ultradźwiękową, polega na usuwaniu tkanki tłuszczowej bez użycia skalpela. Główną rolę odgrywają tu ultradźwięki o niskiej częstotliwości 40 – 50 kHz. To one tworzą fale ultradźwiękowe, dzięki którym powstaje zjawisko kawitacji – wprawienie komórek tłuszczowych w drgania. Dzięki temu błona komórek tłuszczowych zostaje uszkodzona, a to pozwala usunąć z nich tłuszcz. 

Kawitacja, czyli co?

Na czym polega zjawisko kawitacji? Na wywołaniu kontrolowanych drgań w tkance tłuszczowej. Pod ich wpływem komórki tłuszczu ulegają rozbiciu, a następnie są wydalane z organizmu przez wątrobę. Ponieważ narząd ten bierze aktywny udział w takiej metodzie usuwania tkanki tłuszczowej, z liposukcji ultradźwiękowej nie mogą korzystać te osoby, którym wątroba odmawia posłuszeństwa. Ważną rolę odgrywają tu również układ limfatyczny i drogi moczowe. 

Kiedy warto wykonać zabieg?

Lipoliza kawitacyjna to nieinwazyjny zabieg, dzięki któremu możesz się pozbyć niechcianej tkanki tłuszczowej. Działa na takie części ciała jak:

  • brzuch;
  • plecy;
  • uda.

Zabieg taki zalecany jest w chwili, gdy chcesz wymodelować sylwetkę i rozwiązać problemy związane z miejscowym odkładaniem się tkanki tłuszczowej. To bardzo dobre rozwiązanie również dla tych osób, dla których największym problemem jest cellulit. 

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Liposukcja kawitacyjna, podobnie jak wiele innych zabiegów kosmetycznych i medycznych, wymaga od ciebie odpowiedniego przygotowania. Już na kilka dni przed zabiegiem trzeba częściej sięgać po wodę, tak, by każdego dnia wypijać około 1,5 litra tego płynu. Dlaczego? Bo można dzięki temu odpowiednio przygotować tkankę tłuszczową do zabiegu i sprawić, że rozbicie jej ultradźwiękami przebiegnie szybciej i sprawniej. 

Co robić po zabiegu liposukcji kawitacyjnej? 

Gdy masz już za sobą zabieg liposukcji ultradźwiękowej, musisz podjąć kroki, dzięki którym zatrzymasz jego efekty na dłużej. Sporo zyskasz w chwili, gdy: 

  • zmienisz dotychczasowy sposób odżywiania się i postawisz na lekką dietę, najlepiej taką o ujemnym bilansie energetycznym;
  • zaczniesz regularnie ćwiczyć;
  • będziesz każdego dnia pić przynajmniej 2 litry wody, dzięki czemu oczyścisz organizm z toksyn i skutecznie poprawisz metabolizm.

Wiele osób korzystających z liposukcji ultradźwiękowej wierzy, że już efekty po 1 zabiegu będą zdumiewające. Jak to wygląda w rzeczywistości?

Tak po pierwszym zabiegu są już efekty ale prawie niewidoczne dla naszego oka.

Kolejne zabiegi to kolejne, tym razem widoczne i trwalsze efekty. W zależności od twoich predyspozycji oraz obszaru ciała, który jest poddawany liposukcji kawitacyjnej, pożądane rezultaty osiąga się po kilku zabiegach. Czasem już po 8 wizycie można ogłosić sukces, czasem zabiegów trzeba wykonać dwa razy więcej.

Jakie są skutki takiej serii? Wiadomo, że najważniejszym efektem jest pozbycie się niechcianego tłuszczu z organizmu. Dzięki liposukcji kawitacyjnej możesz jednak osiągnąć znacznie więcej. W trakcie takiego zabiegu stymulowany jest przepływ limfy i układ naczyniowy, poprawia się również metabolizm. Liposukcja ultradźwiękowa zmniejsza jednocześnie problemy z cellulitem oraz ujędrnia skórę.

Sama sprawdź, że warto!

Nie każdy może korzystać z takiej metody walki z tkanki tłuszczową. Jakie są najczęstsze przeciwwskazania do liposukcji kawitacyjnej? To:

  • ciąża;
  • choroby nerek;
  • nowotwory;
  • bakteryjne, grzybicze i wirusowe zakażenia skóry;
  • choroby skóry, np. łuszczyca lub łojotokowe zapalenie skóry;
  • epilepsja;
  • cukrzyca;
  • problemy związane z krzepnięciem krwi;
  • problemy z nadciśnieniem;
  • niewydolność serca;
  • choroby wątroby.

PIOTRKÓW JESTEŚ PIĘKNY!

Witamy w drugiej lokalizacji Projekt WO!MAN. Odwiedź nas pod adresem poniżej. Zapraszamy!

POW 12 a/c,
97-300 Piotrków Tryb.
(na przeciwko dworca PKP)

Zarezerwuj termin wizyty w Booksy!