Biostymulatory

Biostymulatory to wykorzystywane w medycynie estetycznej preparaty, które służą do odbudowy struktury skóry, dzięki  stymulacji komórek skóry, kolagenu i elastyny. Po zaaplikowaniu działają całkowicie naturalnie, dając efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry. Celem iniekcji biostymulatorów jest przywrócenie utraconych przez lata parametrów skóry. 

>>Sprawdź katalog biostymulatorów w naszym gabinecie<<

Z uwagi na ogromne zainteresowanie zabiegami z użyciem preparatów biostymulujących, które są wysoce cenione za naturalne i szybko pojawiające się efekty, na rynku pojawiają się cyklicznie nowe preparaty. Tym samym nie oznacza to, że dany preparat zadziała na każdą okolicę. Nic bardziej mylnego! Przed wykonaniem zabiegu należy przeanalizować wszystkie aspekty produktu, od wskazań do zabiegu, substancji aktywnych w preparacie, po najważniejsze – przeciwwskazania. To najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza forma uzyskania pożądanych efektów. Rodzajów preparatów jak już wspomnieliśmy jest mnóstwo na rynku, a więc można je podzielić na grupy, ze względu na:

 • rodzaje substancji aktywnych – na jakiej bazie substancji opiera się dany preparat,
 • mechanizmy działania, czyli w jaki sposób działają na naszą tkankę,
 • wskazania i obszary leczenia,
 • techniki iniekcji – głębokości, jak i metody iniekcji: igła czy kaniula,
 • rezultaty,
 • długość utrzymywania się efektów

BIOSTYMULAOTORY W NASZYM GABINECIE:

SUBSTANCJE AKTYWNE W PREPARATACH

 W zależności od stanu skóry, tkanki podskórnej, trybu życia, problemu i wieku, dobieramy odpowiedni preparat stymulujący. Dzielimy je zatem na grupy, które są stworzone na bazie danej substancji aktywnej:

KWAS HIALURONOWY NIEUSIECIOWANY – warto tutaj wspomnieć, że biostymulator tkankowy nie jest wypełniaczem, zatem nie powiększa nam objętości twarzy, choć podawany jest w postaci  substancji kwasu hialuronowego. Znaczącą różnicą jest to, że substancją aktywną jest kwas nieusieciowany, który zatrzymuje się w macierzy międzykomórkowej, mocno naciąga wodę, co stymuluje fibroblasty do tworzenia własnego kwasu hialuronowego. Kwas nieusieciowany szybciej rozkłada się w naszym organizmie, niż kwas hialuronowy usieciowany.

AMINOKWASY – należą do związków organicznych, czyli pochodzących od organizmów żywych. Aminokwasy dzielimy na białkowe i niebiałkowe. Aminokwasy podawane w biostymulatorach pomagają w wytwarzaniu elastyny. Kwasy, które najczęściej są stosowane w biostymulatorach to : glicyna, prolina, walina i lizyna.’

HYDROKSYAPATYT WAPNIA  – tworzy „rusztowanie” kości zębów, bez którego nie mógłby funkcjonować nasz układ kostny. Dziś używa się go do wypełniania fałd skóry, leczenia blizn, zwiększenia objętości tkanek miękkich, redukcji bruzdy nosowo-wargowej, podnoszenia kącików ust i likwidacji linii marionetek. Najczęściej występuje w postaci żelu. Wprowadzając go do tkanek robi „rusztowanie” dla nowych włókien kolagenu w naszym organizmie.

KOLAGEN – włókniste białko, które znajduje się w naszej macierzy pozakomórkowej. Dzięki niemu, oznaki starzenia są stopniowo redukowane bez żadnych zniekształceń estetycznych.  Na dzień dzisiejszy możemy wyróżnić 28 rodzajów kolagenu. Kolagen typu I, który jest wykorzystywany w biostymulatorach wpływa na przyczepność włókien kolagenu typu I oraz kolagenu typu IV, który tworzy się w pobliżu błony komórkowej. Wprowadzając kolagen tworzymy napięcie w macierzy  pozakomórkowej, które przyciska fibroblasty wytwarzając nową macierz międzykomórkową oraz kolagen i elastynę. Kolagen służy do utrzymania struktury i funkcjonowania tkanek.

RÓŻNICE – BIOSTYMULATORY VS TRADYCYJNE AMPUŁKI DO MEZOTERAPII IGŁOWEJ

Znaczącą różnicą między biostymulatorami, a ampułkami do mezoterapii jest metoda podawania oraz efekt. W zabiegu mezoterapii igłowej preparaty są podawane płytko, do powierzchniowych warstw skóry, gdzie ta metoda ma za zadanie wypełniać braki, np. o witaminę C.

Natomiast  w biostymulatorach wprowadzone preparaty pobudzają tkanki do naturalnej regeneracji, czyli do naturalnego wytworzenia kolagenu, kwasu hialuronowego oraz do naturalnego wytworzenia elastyny. Metoda iniekcji biostymulatorów nie wypełni braków witamin, aminokwasów czy peptydów, czyli tego, czego brakuje nam w górnych warstwach skóry.

TECHNIKA INIEKCJI – BAP

Nowoczesny preparat wymaga również specjalnej metody podawania. Mamy tutaj do czynienia z techniką Bio Active Points, czyli 5 wkłuć na każdą ze stron twarzy, które można wykonać w ciągu kilku minut. Lekarz wyznacza punkty anatomiczne twarzy, po czym wolno wstrzykuje preparat, zatem ból jest znikomy i nie ma tutaj konieczności znieczulenia pacjenta. Technika ta stworzona została w odpowiedzi  na charakterystykę starzenia się dolnej części twarzy tj. linii żuchwy, policzka, okolicy jarzmowej, brody oraz okolicy przedusznej. Technika BAP ma znacznie bardziej ograniczone ryzyko powstawania siniaków, rzadsze występowanie zaczerwienienia skóry, jak i podrażnień. Preparat ma unikalną strukturę, która pozwala na przenikanie w skórze właściwej i tkankach podskórnych, jak i nie produkuje grudek.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Profhilo bardzo dobrze sprawdza się w trudnych, zwiotczałych obszarach skóry, gdzie wcześniej nie udało się tego osiągnąć innymi, dostępnymi preparatami na bazie kwasu hialuronowego. Najbardziej sprawdzi się w:

 • neutralizowaniu chomików,
 • przywracaniu utraconego konturu twarzy,
 • przywracaniu utraconego profilu,
 • neutralizacji zwiotczenia skóry,
 • wygładzaniu zmarszczek,
 • wysmuklaniu rysów twarzy,
 • nadawaniu biorewolumetrii,
 • nadawaniu sprężystości,
 • napinaniu skóry – strefa policzkowa, podpoliczkowa, linia żuchwy „chomiki”

Zapoznaj się z biostymulatorami tkankowymi z naszej oferty, a jeśli nie znajdziesz odpowiedniego dla siebie – my znajdziemy go dla Ciebie – zapytaj naszego kosmetologa.

Biostymulatory sprawdzą się wszędzie tam, gdzie pragniemy uzyskać naturalny lifting skóry – zwiększyć jej sprężystość, wygładzić zmarszczki oraz subtelnie wymodelować kontur.

 • Choroby autoimmunologiczne
 • Skłonność do bliznowców i przerostów
 • Opryszczka i infekcje
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Stany zapalne organizmu
PIOTRKÓW JESTEŚ PIĘKNY!

Witamy w drugiej lokalizacji Projekt WO!MAN. Odwiedź nas pod adresem poniżej. Zapraszamy!

POW 12 a/c,
97-300 Piotrków Tryb.
(na przeciwko dworca PKP)

Zarezerwuj termin wizyty w Booksy!