Osocze bogatopłytkowe (PRP) na twarz

Osocze bogatopłytkowe (PRP) to preparat pozyskiwany z krwi autologicznej (własnej pacjenta), w którym stężenie płytek krwi jest większe niż w osoczu fizjologicznym (naturalnym). Po raz pierwszy PRP wykorzystano podczas zabiegu kardiochirurgicznego w 1987 r. Od tego czasu dokonał się duży postęp w technologii produkcji, udało się również poszerzyć listę chorób i defektów, w których osocze bogatopłytkowe może mieć zastosowanie.

Długotrwała regeneracja i rewitalizacja skóry twarzy, leczenie blizn i terapia na wypadnie włosów.

Starzenie się skóry to naturalny proces, który polega na spowolnieniu odnowy komórek i zmniejszeniu ich biologicznej aktywności. Mimo że nie można tego całkowicie zahamować, istnieją skuteczne sposoby na to, aby spowolnić zmiany zachodzące w naszym organizmie i wyglądzie. Jednym z najbardziej popularnych jest zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe, inaczej określany mianem wampirzego liftingu.

Osocze bogatopłytkowe to preparat, który jest pozyskiwany z krwi pacjenta, a stężenie płytek krwi jest w nim większe w porównaniu do naturalnego, fizjologicznego osocza. Taka terapia jest już od wielu lat z sukcesami stosowana nie tylko w medycynie estetycznej, ale i stomatologii, chirurgii rekonstrukcyjnej czy ortopedii. Osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się w celu przyspieszenia gojenia się ran, wygładzania blizn, regeneracji tkanek przyzębia i odbudowy tkanki kostnej. Pozwala ono również na zmniejszenie widoczności oznak starzenia się skóry.

Jak wygląda terapia osoczem bogatopłytkowym?

Zabieg rozpoczyna się od pobrania niewielkiej ilości krwi od klienta, ok. 6 – 60 ml. Na umówiony termin przyjeżdża do naszego gabinetu pielęgniarka, która ma uprawnienia do dokonania tej czynności. Trafia ona do specjalnych probówek, które następnie umieszcza się w urządzeniu umożliwiającym jej odwirowanie. Dochodzi wtedy do oddzielenia leukocytów i erytrocytów od osocza z płytkami krwi. W ten sposób uzyskuje się preparat nazywany osoczem bogatopłytkowym, który później wstrzykuje się w skórę pacjenta. Robi się to liniowo, wzdłuż wybranej fałdy czy zmarszczki lub poprzez zastosowanie klasycznej techniki mezoterapii.

Osocze bogatopłytkowe pobudza macierzyste komórki do namnażania, a ponadto pobudza fibroblasty, aby wytwarzały nowy kolagen. To pozwala na regenerację i rewitalizację skóry. Co istotne, zabieg jest w pełni bezpieczny. Wstrzykiwany w skórę preparat jest naturalny, gdyż uzyskuje się go z krwi pacjenta, co eliminuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Co prawda tuż po podaniu osocza bogatopłytkowego na skórze może pojawić się zaczerwienienie, delikatny obrzęk i bolesność, ale jest to charakterystyczna reakcja organizmu na zastosowany zastrzyk. Objawy te szybko ustępują. Nie należy się też obawiać, że terapia osoczem bogatopłytkowym będzie bardzo bolesna. Przed wstrzyknięciem preparatu na skórę nanoszony jest krem mający na celu zminimalizowanie odczuwania dyskomfortu.

Osocze bogatopłytkowe – wskazania

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest polecana osobom chcącym pozbyć się takich problemów jak:

  • zmarszczki i nieestetyczne fałdy,
  • zmęczona, wysuszona, wiotka i pozbawiona blasku skóra,
  • niejednolity odcień cery,
  • widoczne blizny, np. potrądzikowe,
  • widoczne blizny na ciele np. po cięciu cesarskim, po operacji plastycznej piersi
  • dłonie z suchą i szorstką skórą
  • skóra głowy

Osocze bogatopłytkowe podaje się również pacjentom borykającym się z łysieniem typu męskiego. Ponadto umożliwia ono przyspieszenie procesów gojenia i regeneracji skóry po innych przebytych zabiegach medycyny estetycznej, dlatego warto łączyć osocze z innymi zabiegami.

Zabieg pozwala na rewitalizację i ujednolicenie kolorytu skóry, ponadto poprawia jej elastyczność, gęstość oraz napięcie. Zmarszczki są wygładzone, a tym samym mniej widoczne, w efekcie czego pacjenci mogą cieszyć się młodszym i bardziej promiennym wyglądem. Terapia osoczem bogatopłytkowym umożliwia też przebudowę włókien kolagenowych i poprawę ukrwienia skóry. Zabieg jest bardzo skuteczny, rezultaty są widoczne już po 2 tygodniach po jego przeprowadzeniu i utrzymują się nawet kilkanaście miesięcy.

W związku ze zgodnością biologiczną pobieranego materiału do zabiegu, istnieje niewiele przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Nie mogą z niego skorzystać:

  • osoby cierpiące na choroby nowotworowe, hematologiczne lub autoimmunologiczne,
  • osoby ze stanami zapalnymi skóry lub aktywną forma opryszczki,
  • kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Dodatkowym przeciwwskazaniem jest przyjmowanie niektórych leków, w tym zmniejszających krzepliwość krwi (aspiryny i polopiryny) oraz doustnych antykoagulantów.

PIOTRKÓW JESTEŚ PIĘKNY!

Witamy w drugiej lokalizacji Projekt WO!MAN. Odwiedź nas pod adresem poniżej. Zapraszamy!

POW 12 a/c,
97-300 Piotrków Tryb.
(na przeciwko dworca PKP)

Zarezerwuj termin wizyty w Booksy!